nurettin-canikli

‘4G’yi atlayalım 5G’ye geçelim’ diyen Erdoğan’ın sözleri talimat

Bakan Canikli, “4G’yi atlayalım 5G’ye geçelim” diyen Erdoğan’ın sözlerinin talimat niteliğinde olduğunu söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “4G ile zaman kaybetmemize gerek yok, 5G’ye geçmeliyiz” sözlerinin talimat niteliğinde olduğunu söyledi.

Bakan Canikli, 4G ihalesinin 26 Mayıs’ta yapılacağını belirterek şunları söyledi:

“Dünya 5G’ye geçti ve geçiyor. 4G’yi bu noktada atlamamız bize bir şey kaybettirmez. Direkt 5G’ye geçmek bu noktada ciddi avantajlar sağlayabilir gibi gözüküyor. Bu süreç, hükümetimiz nezdinde yakından takip ediliyor ve değerlendiriliyor. Cumhurbaşkanımızın bu konudaki düşünceleri ve kanaatleri son derece önemlidir. Yani elbette bizim için talimat niteliğindedir.

“Şu anda konu tartışılıyor. Yakında netleşir. 5G olmamış olsaydı, 3G ile 4G arasında ciddi bir fark var. Ama 5G’yi görünce o ikisi arasındaki fark azalıyor. Çünkü 4G ile 5G arasında çok büyük fark var. Dolayısıyla eğer biz 4G ile 5G arasındaki o büyük farkı bilmemiş olsaydık 3G ile 4G arasındaki fark önemli bir fark olarak öne çıkardı.”

Bu habere de bakabilirisiniz

bülent-arınç

Arınç: Bu ülkede bir seçim oldu mu gerçekten?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç,”Bazen şaşırıyorum, bu ülkede bir seçim oldu mu gerçekten. Çünkü başbakan, bakanlar, ...