mansur_melih_aa_afp

Ankara’da iki itiraz

CHP’nin Ankara’da çok az farkla yarışı kaptırdığı AK Partili Melih Gökçek de Mansur Yavaş gibi sonuçlara itiraz etmeye hazırlanıyor. Gökçek’e göre fark daha fazla olmalı.

20 yıldır Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı AKP’li Melih Gökçek, kentte 90 binden fazla oyun iptal edildiğini ve bunun üç puan anlamına geldiğini ifade etti. Oy sayımı sırasında yüzde 50 oy alacağını söyleyen Gökçek, “Bizim tespitimize göre 70 bin oy bize ait olan oy. Biz de itiraz ediyoruz, biz de hakkımızı almak için o iptal edilen sandıklardan geri alacağız, inşallah arayı da açacağız” dedi.

Melih Gökçek’in zaferini partililer meşale yakarak ve konfetilerle kutladı. Gökçek’in konuşması sonrasında da balonlar uçurulup havai fişek atıldı.

CHP’de hareketlilik

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından CHP’de sessiz hareketlilik sürüyor. CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Mansur Yavaş seçim sonuçlarına itiraz edeceklerini duyurdu.

Yavaş Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Ankara’da seçmenin iradesinin sonuca yansımadığını savundu. Yavaş ve ekibi gün boyunca sandık tutanaklarıyla Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerini karşılaştırarak, itiraz dilekçesi hazırlamaya karar verdi. Mansur Yavaş öğle saatlerinde de CHP Genel Merkezi’ndeydi.

 

Bu habere de bakabilirisiniz

hdp-istanbul

Erbaş: HDP üzerinde kriminal algı yaratılmaya çalışılıyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü sabah saatlerinde polisler tarafından kapısı kırılarak basıldı. Kimsenin …