aslı erdoğan

Aslı Erdoğan için ‘Özgürlük Nöbeti’ saat 16.00’da başlıyor

Tutuklanan Özgür Gündem yazarı Aslı Erdoğan için ‘Özgürlük Nöbeti’ bugün saat 16.00’da başlıyor. Bakırköy Cezaevi önünde tutulacak nöbet, saat 18.00’e kadar sürecek.

Özgür Gündem Gazetesi Yayın Danışma Kurulu Üyesi ve yazarı Aslı Erdoğan için bugün Bakırköy Cezaevi önünde ‘Özgürlük Nöbeti’ başlıyor.

16.00-18.00 saatleri arasında tutulacak ‘Özgürlük Nöbeti’ne Barış İçin Kadın Girişimi, Barış Bloku, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Barış İçin Akademisyenler ve yazarlar destek veriyor.

Erdoğan için bildiri

Aralarında gazeteciler, akademisyenler, yazarlar, sanatçılar ve siyasetçilerin de bulunduğu 100’e yakın isim de Aslı Erdoğan’ın serbest bırakılması için bildiri yayımladı.

Bildiride, yazar Erdoğan’ın tutuklanması ‘dehşet verici’ olarak nitelendirildi.

İnsan hakları ve ifade özgürlüğüne karşı suskun kalınmaması istenen bildiride, tüm siyasi partiler, emek ve meslek örgütleri başta olmak üzere herkese dayanışma çağrısı yapıldı.

19 Ağustos’ta tutuklandı

Ciddi sağlık sorunları bulunan Aslı Erdoğan 19 Ağustos günü çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak Bakırköy Kadın Cezaevine gönderilmişti.

Bu habere de bakabilirisiniz

karkamış2

Karkamış HDP yöneticisi: İlçenin yüzde 70’i boşaldı

HDP Karkamış Yöneticisi Yaşar Polat, havan mermilerinin atıldığı kentin boşaltıldığı haberlerine ve bölgedeki son duruma …