sortlu-kadin

Ayşegül Terzi: ‘Oh olsun, ölmeliydin’ diyenler oldu

Şort giydiği için Abdullah Çakıroğlu’nun saldırısına uğrayan Ayşegül Terzi, olayın ardından destek verenler kadar kötü yorumlar yapıldığını da söyledi. Terzi, ‘Oh olsun’, ‘Ölmeliydin’ diyen var” dedi.

Maslak’ta bir otobüste yolculuk yapan ve şort giydiği için Abdullah Çakıroğlu isimli şahsın saldırısına uğrayan Ayşegül Terzi, HaberTürk’e açıklamalarda bulundu.

Bu süreçte herkesin yanında olmadığını, destek verenler kadar kötü yorumlar da yapıldığını söyleyen Terzi, “Sosyal medyadan ‘Oh olsun’, ‘İyi olmuş’, ‘Ölmeliydin’ diyen var. Vicdansızca yorum yapanlar var” diye konuştu.

Yaşadığı psikolojiyi anlatan Terzi, “Sürekli ağlama duygusu var ve ağlama nöbetleri geliyor. Ağlıyorum. Serbest bırakıldığında gülen suratı hep gözümün önüne geliyor” dedi.

Psikiyatrik tedaviye başlayacağını da ifade eden Terzi, “Yanımda biri olmadan uyuyamıyorum. Tek başıma dışarı çıkamıyorum. Uzun süre bu korkuyu üzerimden atabileceğimi sanmıyorum. O nedenle terapiye başlıyorum” dedi.

Ne oldu?

Hemşirelik yapan Ayşegül Terzi, 12 Eylül’de çalıştığı hastaneden çıkıp evine gitmek için bindiği otobüste saldırıya uğradı.

Terzi, saldırganın önce “Şort giyenler ölmeli” diyerek sözlü olarak sataştığını, ardından da otobüsün demirinden destek alarak yüzüne tekme attığını söyledi.

Güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, saldırganın 35 yaşındaki Abdullah Çakıroğlu’nu tespit etti ve Üsküdar’da güvenlik görevlisi olarak çalışan saldırganı gözaltına aldı.

Şüpheli, Ayşegül Terzi’ye tekme attığını kabul etti.

Çakıroğlu, ilk ifadesinde ise “Giydiği şort ortama uygun değildi. Bu nedenle sinirlenip hareketi yaptım” dedi.

Dün akşam gözaltına alınan Çakıroğlu, adliyedeki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi için Galatasaray Lisesi önünde yaptığı basın açıklamasında, saldırganın serbest bırakılmasını protesto etti.

Açıklamada, Terzi’ye atılan tekmenin laikliğe, özgürlüğe, demokrasiye ve tüm kadınlara atıldığı vurgulandı ve “‘Şort giyen kadınlar ölmeli’ diyen Abdullah Çakıroğlu’nun serbest bırakılması tüm kadınlar için tehdittir. Benzer suçları başkalarının yapması için cesaret verici bir karardır” denildi.

Terzi ise, açıklamada okunan mesajında “Ben adalete güveniyordum ama ben bugün evde oturuyorum, o dışarıda dolaşıyor” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Tüm bu tepkiler üzerine Çakıroğlu hakkında tekrar yakalama kararı çıkartıldı ve tekrar gözaltına alınışının ardından Çakıroğlu, tutuklandı.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

huseyin-avni-karslioglu

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi 4 ay sonra Almanya’ya döndü

Almanya Parlamentosu’nun Ermeni Soykırımı’nı tanımasının ardından Türkiye’ye geri çağırılan Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, dört …