1-eylül

Batman ve Antalya’da 1 Eylül barış mitinglerine ‘OHAL’ yasağı

Batman ve Antalya’da Emek ve Demokrasi Güç Birliği’nin düzenlemek istediği 1 Eylül Barış Mitingi yasaklandı. Yasak kararları Valilikler tarafından duyuruldu.

Batman Valiliği, kentte basın açıklaması, miting gibi etkinliklere yasak getirildiğini duyurdu.

Valilik açıklamasında, yasağa gerekçe olarak ildeki saldırılar gösterilirken, yasağın 31 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında geçerli olduğu belirtildi.

Açıklamada, olağanüstü hal (OHAL) kanununa işaret edilerek, bu tarihler arasında yapılacak her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma ve oturma eylemi gibi etkinliğin yasaklandığı ifade edildi.

Antalya’da da yasak

Antalya’da  da 1 Eylül’de Aydın Kanza Parkı’nda saat 18.00’da yapılacak olan “1 Eylül Dünya Barış Günü” etkinliğe yasak getirildiği, Valiliğin resmi internet sitesinden duyuruldu.

Valilik açıklamasında yasağın 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 11. Maddesine göre alındığı ve 1 Eylül Dünya Barış Günü adı altında 01/09/2016 Perşembe günü, öncesi ve sonrasında Antalya genelinde düzenlenmek istenen her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü vb. tarzdaki eylem ve etkinliklerin yasaklandığı ifade edildi.

Bu habere de bakabilirisiniz

huseyin-avni-karslioglu

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi 4 ay sonra Almanya’ya döndü

Almanya Parlamentosu’nun Ermeni Soykırımı’nı tanımasının ardından Türkiye’ye geri çağırılan Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, dört …