charlie-hebdo-saldirisi-10012016

Charlie Hebdo saldırısında ölenler anıldı

Paris’te bir yıl önce radikal İslamcı saldırganların öldürdüğü 17 kişi anılıyor. Geçen yıl ocakta Charlie Hebdo dergisi ile diğer noktalarda ölenler için Cumhuriyet Meydanı’nda resmi tören düzenlendi.

Paris’te bir yıl önce radikal İslamcı saldırganların öldürdüğü 17 kişi için resmi anma töreni yapıldı. Paris ve başka kentlerden Cumhuriyet Meydanı’na gelenlerin polis tarafından aranması dikkat çekti.

Törende Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Başbakan Manuel Valls ve  Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo hazır bulundu.

Ölenlerin anısına hazırlanan plaketin açılışı yapıldı. Meydandaki heykele çelenk bırakıldı.

Törende rock müzisyeni Johnny Hallyday, Fransa Ordu Korosu ile birlikte bir şarkı da seslendirdi.

Fransa geçen yıl iki büyük saldırıya sahne olmuştu.

Ocak’ta radikal İslamcı saldırganlar Charlie Hebdo dergisinde 12 kişiyi, Yahudiler için gıda satan Koşer markette 4 kişiyi ve bir polisi öldürmüştü.

13 Kasım’da IŞİD ile bağlantılı grup ise çeşitli noktalarda yapılan bombalı ve silahlı saldırılarda 130 kişiyi öldürdü, ülkede son saldırıdan sonra ilan edilen olağanüstü hal yürürlükte.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

hrw-imc-tv

İnsan Hakları İzleme Örgütü: Türkiye’de eleştirel haberciliğin sonuna gelindi

İnsan Hakları İzleme Örgütü, Türkiye’deki muhalif televizyon ve radyoların kapatılmasını “eleştirel habercilik yapmanın sonu” olarak …