selahattin-demirtaş--ipek-koza

Demirtaş: Burası AKP Türkiye’si

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kayyum atanan İpek Medya’ya polisin girmesiyle ilgili, “Sabah biliyorsunuz bir televizyona zorla el koyma, neredeyse zulüm uygulamasıyla başladık. Çok mu şaşırdık? Yok. Burası AKP Türkiye’si” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği’nin kayyum ataması kararının ardından İpek Medya’ya polisin girmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Demirtaş, Ermeni, Rum, Süryani temsilcilerle biraraya geldiği kahvaltılı basın toplantısında şunları söyledi:

“Sabah biliyorsunuz bir televizyona zorla el koyma, neredeyse zulüm uygulamasıyla başladık. Çok mu şaşırdık? Yok. Burası AKP Türkiye’si. Benzer uygulamaları hukuksuz, anayasaya uymayan, çok sayıda uygulamayla karşı karşıyayız. Bizi şok eden şaşırtan değil ama bir kez daha bizi üzen bir olayla güne başladık. Kabul edilemez uygulama olduğunu belirtmek istiyorum.

“HDP olarak özgürlüklerin insan haklarının amasız, ancaksız herkes için geçerli olduğunu düşünüyoruz. Hiçbir şekilde hiç kimseye doğrudan kendi haklarını aleni şekilde gasp edecek bir uygulamaya hiç kimsenin sessiz kalmayacağını da hükümetin bilmesi lazım.

“Bu belki şu anda bir medya grubuna gibi görünüyor ama toplumun tamamına dönük. Düşünce özgürlüğü hak ve özgürlüklerin anasıdır. Onun ihlal edildiği yerde geri kalan hiçbir şeyi koruyamazsınız. Umut ediyorum bütün bu yaşananlardan toplum olarak dersler çıkarırız.

“Önümüzde 1 Kasım var, seçmenler açısından siyaseti denetleme kendi yaşadığı ülkede siyasete yön verme açısından seçimler önemli fırsatlardır. Bütün bu olup bitenleri tersine çevirebilecek bir sonuç elde etmeyi umuyoruz. Mevcut iktidarın da bütün bu baskı zulüm anlayışıyla Türkiye’yi getirdiği felaketten geri döndürebilecek bir akıl tutulmasından vazgeçeceğini temenni ediyoruz.”

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

huseyin-avni-karslioglu

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi 4 ay sonra Almanya’ya döndü

Almanya Parlamentosu’nun Ermeni Soykırımı’nı tanımasının ardından Türkiye’ye geri çağırılan Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, dört …