tunceli-üniversitesi

Dersim’de barış isteyen 7 akademisyene soruşturma

Tunceli Üniversitesi’nde “Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı bildiriye imza atan 7 akademisyen hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmaya tepki gösteren 13 akademisyen bildiriye imza attı.

Dersim’de Barış İçin Akademisyenler grubunun “Bu suça ortak olmayacağız” açıklamasına imza veren 7 akademisyen hakkında soruşturma başlatıldı.

Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek imzasıyla yapılan açıklamada, “Bazı öğretim görevlilerinin imzaladığı bildiri ile devletimiz tarafından ülkemizde sürdürülmekte olan teröre karşı mücadelesini, katliam ve kıyım olarak nitelendirmişlerdir” denilerek soruşturma açıldı.

Hakkında soruşturma başlatılan isimler üniversite bünyesinde görev yapan Yrd. Doç. Dr. Ahmet Kerim Gültekin, Araştırma Görevlisi Adnan Şahin, Doç. Dr. Candan Badem, Yrd. Doç. Dr. Gürçağ Tuna, Araştırma Görevlisi Melek Zorlu, Araştırma Görevlisi Onur Özgür ve Araştırma Görevlisi Savaş Dede oldu.

Yedi meslektaşları hakkında üniversite yönetiminin aldığı soruşturma kararına tepki gösteren 13 akademisyen daha arkadaşlarına destek vermek amacıyla bildiriyi imzaladığını duyurdu.

“Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı bildiriye Türkiye çapında imza veren akademisyenlerin sayısı iki bini aştı.

Bu habere de bakabilirisiniz

adalet-bakanlığı

Öcalan’ın avukatlarından Adalet Bakanı ile görüşmek için randevu talebi

Darbe girişiminin ardından PKK lideri Abdullah Öcalan’ın avukatları, müvekkilleri ile görüşme koşullarının sağlanması ve durumu …