recep-tayyip-erdoğan

Erdoğan: Alın yargılayın, bedeli neyse ödesinler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Genel Kurulu’nda milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili, “Alın yargılayın, bedeli neyse ödesinler” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memleketi Rize’de konuştu.

Meclis Genel Kurulu’nda milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

“Parlamentoda bugün bir oylama yapılıyor. Bu tarihi bir oylama, belki şuanda bitmek üzere olabilir. Bu oylamada ne var ? Benim milletim, bu ülkede suçlu olan parlamenterleri bu parlamentoda görmek istemiyor. Hele hele bölücü terör örgütünün desteklediklerini, bu parlamentoda görmek istemiyor.

“Şu anda iktidar partisi ve bunun yanında MHP burada olmamaları lazım diyor. Bunun bedelini niçin parlamento ödesin. Fezlekeleri gönderilen 168 milletvekili ile alakalı 670’e yakın fezleke var.

“İnşallah bugünkü oylamada hayırlı bir netice çıkarsa bütün bu dosyaları nereye gönderecekler; yargıya. Alın yargılayın, bedeli neyse ödesinler. Olması gereken bu değil mi?

“Parlamentoda bu çıkmazsa, bugün inşallah bu netice bitiyor. Ben inanıyorum ki referanduma gidildiği zaman en doğru kararı benim milletim verecektir.”

Bu habere de bakabilirisiniz

selahattin-demirtaş

Demirtaş: Yenikapı’ya gelseydik öldürülen çocuklara asıl biz hesap veremezdik

Partisinin bu haftaki olağan grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Yenikapı Mitingi’ne …