recep-tayyip-erdoğan-20-mayıs-2016

Erdoğan: Hamdolsun 376

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dokunulmazlık oylamasıyla ilgili “Bugün de hamdolsun 376’ya çıktı. Böylece referanduma gitmeye gerek kalmadı. Referanduma gidilseydi millet en az yüzde 70-80 ile ders verecekti” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize Kültürpark’ta düzenlenen “Rize Ticaret Odası Ödül Töreni”nde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Yeşil Yol Projesi

“İstediğini istediğin gibi kondur, planı olmasın, projesi olmasın, böyle şey yok. Yapacaksın, orada hem tarih olacak hem çevre olacak hem oranın yerel, özgün mimarisi olacak, ondan sonra seyret bak buralara nasıl turistler geliyor.

“Nasıl buralar kaynaşıyor bunu göreceğiz. Ben bunların yapılacağına, inşallah turizmde hak ettiğimiz yere ulaşacağımıza, çok ciddi bir gelir kaynağı bu noktadan elde edeceğimize inanıyorum. Bunda çok geç kaldık. İnşallah bunu aşacağız.

“Yaklaşık 4 bin kilometrelik uzunluğa sahip Yeşil Yol Projesi’nin 650 kilometreye yakın bir bölümü Rize sınırları içinde. Projeyle bölgemizdeki doğal güzelliklere yerli ve yabancı turistlerin kolayca ulaşabilmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.

“Yaylalarımızda talebe cevap verecek tesislerin kurulmasıyla, tüm bölgemizle birlikte Rize’yi de her mevsim cazip bir turizm merkezi haline getirecek adımları atmakta kararlıyız. Kim ne dersin biz bu adımları atacağız.

Kılıçdaroğlu

“Terör destekli, parlamentoda olan siyasilerle, anamuhalefet partisi şu anda iş tutmuş durumdalar. Anamuhalefet partisinin başındaki ne diyor? Şahsımla alakalı çok çirkin ifadeler kullanıyor. Diktatör vesaire gibi.

“Bir de o diktatöre şimdi bazı şeyler de ilave ediyor. Diktatör bozuntusu gibi ifadeler kullanıyor. Önce sen aynaya bak. Eğer diktatörün Cumhurbaşkanı olduğu ülkeyse Türkiye, sana bunu söyletmezler, sana bunu konuşturtmazlar ve burada yaşayamazsın

Dokunulmazlıklar

“Bak şu dokunulmazlıklarla ilgili ne dedi, ‘biz destekliyoruz’ dedi, değil mi? İşte iki gün önce yapılanda desteklediler mi? Desteklemediler ve iktidar partisiyle MHP beraberce yüklendiler, 350’yi, 54, 55’i, buraları yakaladılar. Bugün nasıl olduysa geri döndüler.

“Bir hikmet var ve bugün de hamdolsun 376’ya kadar çıktı. Böylece referanduma gitmeye gerek kalmadı. Şimdi tabii bu, yolu kısalttı. Ama referanduma gidilseydi ne olacaktı biliyor musunuz? Onu da söyleyeyim size, millet en az yüzde 70, yüzde 80’le bir ders verecekti. Onlar bunu gördü.

“Bölücü terör örgütünün desteklediği, o zaten hiç önemli değil. Onlar şu anda bu operasyonlarla devam eden süreçte kendilerine yeni bir gelecek hazırlamanın gayreti içindeler ama ben sevgili hemşehrilerime söylüyorum. Bu operasyonlar Güneydoğu’da Kürt kardeşlerimin, ülkemin neresinde olursa olsun, ister Gaziantep ister İstanbul’da, nerede olursa olsun nihai neticeyi alana kadar devam edecek.

“Ya sizin burada ne işiniz var?”

“Bakıyorsunuz dünyanın değişik yerlerinden sırtına bir tane fotoğraf makinesi alan, yok İngiltere’den, yok Fransa’dan, yok Avrupa’nın değişik yerlerinden, Amerika’dan gelip Diyarbakır’ı geziyor, dolaşıyor. Ya sizin burada ne işiniz var? Ondan sonra yalan yanlış haberler.

“Senaryo hazır. Bu senaryoya göre de bazılarını konuşturuyorlar. Bütün uluslararası medyada da güçleri var ya, onunla Türkiye’yi, sanki Türkiye’de bir iç savaş varmış havasıyla dünyaya tanıtmaya çalışıyorlar. Bizde iç savaş yok ve bu ülkeyi iç savaşa götüremeyecekler. Biz bu işi Allah’ın izniyle bitireceğiz.”

Diyarbakır’daki patlama

“Orada 20’ye yakın kardeşimizi şehit ettiler. Bunlar Kürt değil miydi? Kürt’tü. Nasıl oldu da o Kürt kardeşlerimizi orada şehit ettiniz? Hepsinden çıkan DNA testindeki tablo çok çok ilginçtir. İşte hesap burada ama bunlar bunun bedelini ödeyecekler, daha ağır ödeyecekler.” diye konuştu

“Dün Ulaştırma Bakanımız, adaylığı ilan edildikten sonra hemen Diyarbakır’a gittiler, orada taziye evini ve çadırını ziyaret etmek suretiyle tüm aile yakınlarıyla görüştüler, kabir ziyaretini yapmak suretiyle oradan döndüler. İnşallah bizler 28’inde Diyarbakır Havalimanı’nın terminal binasını açmaya gideceğiz. Açtıktan sonra inşallah bizler de bir programı orada gerçekleştireceğiz.”

Bu habere de bakabilirisiniz

antep-katliami-59

Antep Katliamı’nda hayatını kaybedenlerin sayısı 59’a yükseldi

Antep Katliamı’nda ağır yaralanan 4 yaşındaki Ömer İlhan tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.