halep-isid-kurtler-2-16082015

Halep’te Kürtlere yönelik saldırılarda 40’tan fazla sivil yaşamını yitirdi

Şey Maksut’a yönelik saldırılar artarak devam ediyor. Bugüne dek süren saldırılarda 40’ın üzerinde sivil yaşamını yitirirken, 450’den fazla kişi de yaralandı.

Halep’in kuzeyindeki Kürt mahallesi Şeyh Maksut’a yönelik 16 Şubat 2016’dan bu yana devam eden bombardımanda, 40’tan fazla kişi yaşamını yitirdi, yüzlerce ev ve iş yeri de hasar gördü.

Bölgeden haber geçen Hawar Haber Ajansı’na göre, Suriye’deki ateşkes dışında tutulan El Nusra, Kürtlerin yoğun yaşadığı mahalleye yönelik saldırıları artırdı.

Ahrar el Şam, Nurettin Zengi, Sultan Murat Tugayları da El Nusra’ya destek veriyor.

Havan topları, el yapımı füzeler ve cehennem toplarının isabet etmesi sonucu bugüne kadar bin 870 ev ve işyeri harabeye dönüştü.

Mahalledeki tek halk pazarı da büyük hasar gördü.

Saldırılarda 40’ın üzerinde sivil yaşamını yitirirken, 450’den fazla kişi de yaralandı.

Adı geçen gruplar, gün içinde Ezaz’a bağlı tel Rıfat kasabasına da saldırdı. Saldırıya Demokratik Suriye Güçleri karşılık verince çatışma çıktı.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

hrw-imc-tv

İnsan Hakları İzleme Örgütü: Türkiye’de eleştirel haberciliğin sonuna gelindi

İnsan Hakları İzleme Örgütü, Türkiye’deki muhalif televizyon ve radyoların kapatılmasını “eleştirel habercilik yapmanın sonu” olarak …