harita-ihlal

HDP ihlal haritası çıkardı

HDP seçim süreci boyunca yaşanan ihlal ve usulsüzlüklerin haritasını çıkardı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 1 Kasım seçimlerine ilişkin gün içerisindeki yaşanılan ihlallerin haritasını çıkardı.

Haritaya göre, ihlallerin neredeyse tamamının HDP’nin yüksek oy aldığı bölgelerde yaşandığı görülüyor.

En yoğun ihlaller İstanbul’da yaşandı

İhlal haritasının ilk sırasında İstanbul yer alıyor. HDP müşahitlerinin tehdit edilmesinin yanı sıra bir okulda polis saldırısı yaşandı.

Yine oy kullanma işlemi tamamlanmadan tutanaklar imzalanması gibi ihlallerin yanı sıra Bayrampaşa ilçesinde var olmayan bir sandık numarasına ait (1192) dolu oy çuvalı bulunması önemli ihlaller olarak haritada yer aldı.

İstanbul gibi Ankara’da da oy verme işlemleri sırasında yoğun olarak ihlaller yaşanırken, kimi bölgelerde mükerrer oy kullanıldı.

Bölge kentlerinin neredeyse tamamında ihlaller yaşandı.

Özellikle 7 Haziran sonrası devlet saldırılarının yoğunlaştığı Diyarbakır, Mardin ve Şırnak gibi kentlerde oy verme işlemleri ihlallerin gölgesinde geçti.

Diyarbakır’da kimi seçim çevresinde özel harekat polisleri yüzleri kapalı şekilde dolaştı.

120 ihlal kayıt altına alındı

Haritada 120 ihlal yer alırken, bu ihlallerin tamamı bölge kentlerinin yanı sıra HDP’nin yoğun oy aldığı Konya, Eskişehir, Bursa, Adana, Mersin, Antalya, İzmir ve Manisa gibi kentlerde yaşandı.

HDP’li müşahitler gözaltına alınıyor

Oy verme işleminin tamamlanması ve sayım işlemlerinin başlamasıyla birlikte bölge kentleri başta olmak üzere çeşitli kentlerde HDP’li müşahitlerinin gözaltına alındığına dair bilgiler de HDP Genel Merkezi Kriz Masası’na ulaşmaya başladı.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

500-307

New statement from İMC TV

The aim of the State of Emergency, declared 5 days after the 15 July coup …