ankara-patlama-hdp

İçişleri Bakanlığı: 30 kişi hayatını kaybetti, 126 kişi yaralandı

İçişleri Bakanlığı, Ankara’daki Barış Mitingi’nde gerçekleşen iki ayrı patlamada 30 kişinin hayatını kaybettiğini, 126 kişinin yaralandığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı, Ankara’daki Barış Mitingi’nde gerçekleşen patlamayla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, iki ayrı patlamada 30 kişinin hayatını kaybettiği, 126 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 12.00-16.00 saatlerinde, Ankara Tren Garı’ndan Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulduğu belirtildi.

KESK, DİSK, TMMOB ve Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09:30 itibariyle Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10:04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana gelmiştir.

“Patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 126 vatandaşımızın ise yaralandığı değerlendirilmektedir. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam etmektedir.

“Demokrasimizi ve Ülkemizin huzurunu hedef alan bu menfur saldırıyı lanetle kınıyoruz. Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.”

Bu habere de bakabilirisiniz

sırrı-süreyya-önder-7

Önder, rol aldığı yeni film hakkında konuştu

Gündem Müzakere’de Ayşegül Doğan’ın konuğu olan HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Diyarbakır Cezaevi’nin filminin …