refik-tekin

imc tv kameramanı Refik Tekin Cizre’de vuruldu

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Cizre’nin Cudi Mahallesi’nde ölü ve yaralıları almak için gidenlere polisin açtığı ateş sonucu aralarında imc tv kamaramanı Refik Tekin’in de olduğu 10 kişi yaralandı.

Şırnak’ın Cizre ilçesindeki sokağa çıkma yasağı sürerken, ilçede ölü ve yaralıları almak için gidenlere polis açtı, aralarında imc tv kamaramanı Refik Tekin’in de olduğu 10 kişi yaralandı.

Cizre’de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) tedbir kararına rağmen iki gündür mahalleden alınmasına izin verilmeyen Serhat Altun yaşamını yitirdi.

Altun’u ve yaralıların da olduğu kişileri almak için Cudi Mahallesi’ne yürüyüşe geçenlere ateş açıldı.

Açılan ateş sonucu imc tv kameramanı Refik Tekin’in olduğu en az 10 kişi yaralandı.

Tekin’in de bulunduğu 9 kişi Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, polisin açtığı ateş sonucu en az 10 kişinin yaralandığını, yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğunu söyledi. Sarıyıldız, ayrıca, kendisinin de içinde olduğu 15 kişinin bir evde mahsur kaldığını belirtti.

imc kameramanı Refik Tekin ve muhabiri Saadet Yıldız aylardır çatışmaların ve sokağa çıkma yasaklarının sürdüğü Cizre’de yaşananları aktarıyor.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

huseyin-avni-karslioglu

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi 4 ay sonra Almanya’ya döndü

Almanya Parlamentosu’nun Ermeni Soykırımı’nı tanımasının ardından Türkiye’ye geri çağırılan Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, dört …