IŞİD’in sınırın sıfır noktasından Kobani’ye geçişi İMC TV kameralarında

IŞİD üyelerinin Suruç sınırının sıfır noktasından Kobani’ye geçişleri İMC TV’nin canlı yayınında ekranlara yansıdı.

Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) üyelerinin Suruç sınırının sıfır noktasından Kobani’ye geçişleri İMC TV’nin canlı yayınında ekranlara yansıdı.

Görüntülerde dört IŞİD üyesinin  sınır hattını oluşturan tren raylarının altındaki köprüden karşı tarafa geçişi yer alıyor.

Kobani’deki Zorava Tepesi’ne giden İŞİD’liler, YPG’nin direnişiyle karşılaştı. Çatışma anları da İMC TV ekranlarına an be an yansıdı. Suruç’un Karaca Köyü’nden çıplak gözle görünen IŞİD’liler, YPG direnişi karşısında hakimiyetleri altındaki köye çekildi. Bir grup IŞİD’linin ise sınırda mevzilendiği görülüyor.

İMC TV editörü Saadet Yıldız, bu sırada kameraman Refik Tekin’in görüntüleriyle canlı yayında olduğu Karaca Köyü’ne de mermiler isabet etti. Bu sırada çok sayıda vatandaş da IŞİD’e karşı sınır nöbetindeydi. Yakınlarına isabet eden doçka mermilerini İMC TV kameralarına gösteren vatandaşlar, gözü önündeki IŞİD hareketliliğine müdahale etmeyen güvenlik güçlerine tepki gösterdi.

Haber: Saadet Yıldız

Kamera: Refik Tekin

Bu habere de bakabilirisiniz

levent-gültekin-gündem-müzakere

Levent Gültekin: CHP içerisinde ciddi bir Alevi-Sünni çatışması var

Gazeteci Levent Gültekin, Ayşegül Doğan’ın sunduğu Gündem Müzakere programına konuk oldu. Gültekin, Meclis’te yapılan oylamayla …