izmir

İzmir’de Jandarma Komutanlığı’na roketatarlı saldırı

İzmir’de  Jandarma Karakol Komutanlığı’na roketatarlı saldırı düzenlendi. İzmir Valisi, “Saldırıda karakolu geçen roket dört katlı bir binanın yan duvarına çarparak patlamış,” dedi.

İzmir’in Kemalpaşa İlçesi’nde akşam saatlerinde ilçe Jandarma Karakol Komutanlığı’na roketatarlı saldırı düzenlendi.

Roket, jandarma karakol binasının yanında bulunan binaya isabet etti.

Roketin isabet ettiği binada hasar meydana geldi.

İlk belirlemelere göre dağlık alandan yapılan roketatarlı saldırıda ölen ve yaralanan olmadı.

Gerçekleştirilen saldırının ardından bölgede operasyon başlatıldı.

Vali Toprak’tan açıklama

İzmir Valisi Mustafa Toprak da Jandarma Karakol Komutanlığı’na gelerek, askeri yetkililerden olayla ilgili bilgi aldı.

Toprak, yetkililerden bilgi aldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Yaklaşık bir kilometrelik uzaklıktan dağlık, bölgeden ilçeye doğru karakolumuza yönelik roketatarlı bir saldırı düzenlendi. Olayın hemen akabinde ekiplerimiz araştırmalarını yaptılar. Roketatarın yaklaşık bir kilometre ilerideki seyrek evlerin bulunduğu dağlık bölgeden ateşlendiği belirlendi. O bölgedeki araştırmalarımız sürüyor. Roketatarın kendisi bulunamadı. Ancak yapılan değerlendirmede roketli bir saldırı olduğu ortada. Saldırıda karakolu geçen roket dört katlı bir binanın yan duvarına çarparak patlamış. Ancak binanın içine girmemiş. Küçük çaplı bir hasar var. Zaten roket menzili için uzak bir nokta. Ancak yukarıdan atıldığı için ve rüzgarın da etkisiyle bu bölgeye kadar gelmiş. Ekiplerin atıldığı bölgedeki araştırmaları sürüyor,” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

rojava-siniri

Rojava’dan Türkiye’ye geçmeye çalışan 8’i çocuk 15 sivil öldürüldü

Rojava sınırının iki ayrı noktasından Türkiye’ye geçmeye çalışan siviller kurşunların hedefi oldu. Serekani’yedeki olayda 2’si …