kilicdaroglu-hukuk-devleti-ayaklar-altina-alinmistir_919869_720_400

Kılıçdaroğlu: Cemaati takmam ben

Alman Die Zeit gazetesine konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Gülen cemaati ile olan ilişkileri üzerine gelen bir soruya “Cemaati tanımam, takmam, bilmem, cemaatle bizim bir özel ilişkimiz yok” yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , haftalık yayınlanan Alman Gazetesi Die Zeit’e verdiği mülakatta, Başbakan Tayyip Erdoğan için, “Medyaya, işadamlarına baskı uyguluyor, bürokrasi tümüyle kendi emrinde. Yani ‘Ben devletim’ diyor. Oysa siyasal partiler iktidara devleti yönetmek için gelirler, devlet olmak için değil. Bu devleti yönetmek için geldi ama devlet oldu. O 21’inci yüzyılın Türkiye diktatörü” dedi.

“Cemaati tanımam, takmam”

CHP ile Fethullah Gülen Cemaati arasında olduğu ileri sürülen ilişki hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu, “Cemaati tanımam, takmam, bilmem, cemaatle bizim bir özel ilişkimiz yok” açıklamasını yaptı. “Fethullah Gülen ile işbirliğiniz, ittifakınız yok yani” sorusuna da “Hayır! Hayır! Yok, öyle bir şey! Biz bir siyasi partiyiz. Sen bana oy verme diyebilir miyiz? Herkesin oyunu isteriz ama bizim cemaatle özel bir ilişkimiz, özel bir toplantımız yok yani” yanıtını verdi.

 

Bu habere de bakabilirisiniz

trt-11agustos

42 TRT çalışanı gözaltına alındı

TRT çalışanı 42 kişi, darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında, Fethullah Gülen cemaati içinde yer aldıkları …