lice-saldiri-2-18102015

Lice’de sokağa çıkma yasağının ardından PKK mezarlığı tahrip edilmiş halde bulundu

Lice’de ilan edilen ve iki gün süren sokağa çıkma yasağını kaldırılmasının ardından bilanço ortaya çıktı. İlçede PKK’lilerin gömülü olduğu mezarlıklar bombalandı, cami ve civardaki binaların birçoğu tahrip edildi.

Lice’de geçtiğimiz cuma günü ilan edilen sokağa çıkma yasağı bu sabah saat 07.00’de kaldırıldı. Yasak süresince yapılan operasyonlarda PKK’lilerin cenazelerinin bulunduğu 218 mezardan 50’si tahrip edildi.

Mezarı bulunan PKK’lilerin günlük, fotoğraf ve özel eşyalarının sergilendiği müzenin, içerisindeki eşyalara el konulduğu ve ardından bombalarla havaya uçurulduğu belirtildi.

Mezarlık etrafında bulunan cami, abdesthane, su deposu, misafirhane ve konteyner de bombalamalardan etkilendi. Mezarlıkta bulunan 4 araç da kullanılamaz hale geldi.

Ayrıca, operasyonlara karşı canlı kalkan olmak için bölgeye giden 27 kişi gözaltına alındı. Aralarında DBP ilçe başkanının olduğu kişiler, saatlerce Sise köyünde bekletildikten sonra, dün gece saat 12.00 sularında ilçe jandarma komutanlığına götürüldü.

lice-saldiri-3-18102015 lice-saldiri-4-18102015 lice-saldiri-18102015

Bu habere de bakabilirisiniz

ayhan-bilgen-3

Bilgen: Çatışma ve dışlamaları bitirecek güçlü bir özneye ihtiyaç var

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen konuk olduğu Ayşegül Doğan’la Gündem Müzakere programında, HDP’nin davet edilmediği “Demokrasi …