Pazarcikta-Secim-Kavgasi-1-Olu-5-Yarali_01

Muhtar kavgasında iki kişi daha öldü

Muhtarlık seçimleri nedeniyle dün yaşanan kavgalar bugün de devam etti, Aksaray ve Diyarbakır’da çıkan kavgalarda iki kişi hayatını kaybetti.

Dün yapılan yerel seçimlerdeki gerginlik bugün de devam etti. İki ilde muhtarlık seçimleri nedeniyle çıkan kavgalarda 2 kişi hayatını kaybetti.

Aksaray’ın merkeze bağlı Borucu köyünde, dün yapılan muhtarlık seçiminin ardından, iki muhtar adayının yakınları arasında tartışma çıktı. Çıkan kavgada, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakla yaralanan Abdullah Koçak (27) hayatını kaybetti. Silahla ayağından yaralanan Yaşar Taraklı ise Aksaray Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Diğer bir ölüm haberi de Diyarbakır’dan geldi

Silvan’ın Dağcılar köyünde muhtarlık seçimini aday olan amca çocuklarından eski muhtar Kemal Uruç kazandı. Seçimin ardından muhtar Uruç ile seçimde rakibi olan amcasının oğlu Kerem Uruç arasında başlayan tartışma silahlı kavgaya dönüştü.

Olayda, muhtar adayı Kerem Uruç’un kardeşi Mikail Uruç (30) ile yengeleri Hukumet Uruç (45) yaralandı. Yaralılar Silvan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan bütün müdahalelere rağmen karnından yaralanan Mikail Uruç, hayatını kaybetti. Hukumet Uruç’un tedavisi ise sürüyor.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Dün de Türkiye genelinde muhtarlık seçimlerinin çekişmeli olduğu bölgelerde çıkan kavgalarda 9 kişi hayatını kaybetmişti.

 

Bu habere de bakabilirisiniz

trt-11agustos

42 TRT çalışanı gözaltına alındı

TRT çalışanı 42 kişi, darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında, Fethullah Gülen cemaati içinde yer aldıkları …