Salih Müslim: Ankara saldırısıyla hiçbir ilgimiz yok

imc tv’ye konuşan PYD Eş Başkanı Müslim, Başbakan Davutoğlu’nun “Saldırıyı PYD-YPG yaptı”  iddialarını yalanlayarak, “açıklanan isimle ilgili hiçbir ilişkilerinin olmadığını” söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’daki saldırının faili olarak Demokratik Birlik Partisi (PYD) ile Halk Savunma Birlikleri’ni (YPG) göstermişti.

imc tv yayının telefonla bağlanarak Yadigar Anlı’nın sorularını yanıtlayan PYD Eş Başkanı Salih Müslim ise saldırıyla hiçbir ilgilerinin olmadığını, “Salih Neccar” olarak açıklanan saldırganı da tanımadıklarını söyledi.

Müslim, bu açıklamanın Türkiye’nin Rojava’ya top atışlarıyla başlattığı saldırıyı tırmandırmaya yönelik olduğunu belirtti.

Müslim, “Bu suçlamanın nedeni Suriye’ye müdahale için bir hazırlık yapmaktır. Suçlamanın nedeni budur,” dedi ve “yapılan saldırı ile Davutoğlu’nun açıkladığı isimle hiçbir ilgilerinin bulunmadığı” yönündeki beyanını bir kez daha yineledi.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

500-307

New statement from İMC TV

The aim of the State of Emergency, declared 5 days after the 15 July coup …