trt-spikeri

TRT spikeri: Silahla tehdit ederek, bir bildiri okumamı istediler

TRT kanalında darbe bildirisini okutulan TRT spikeri Tijen Karakaş, yeniden yayına çıkarak “Ellerimiz arkadan bağlandı. Silahla tehdit ederek, bir bildiri okumamı istediler” dedi.

TRT yeniden normal yayınına döndü.

TRT kanalında darbe bildirisini okutulan TRT spikeri Tijen Karakaş, yeniden yayına çıkarak şunları söyledi:

“TSK adına bu eylemi gerçekleştirdiklerini bize zarar vermeyeceklerini ve milletin iyiliği için yaptıklarını söyleyen silahlı bir grup tarafından alıkonulduk. Ellerimiz arkadan bağlandı. Silahla tehdit ederek, bir bildiri okumamı istediler.

“O bildiriyi canlı olarak yayınlayacaklarını ve tüm Türkiye’den yayınlayacaklarını ifade ettiler. O şartlarla okudum. Stüdyoda şu anda bizi seven milletimizle birlikteyiz. Çok şükür başımıza bir şey gelmedi, çok şükür ayaktayız.”

Ne olmuştu?

Yurtta Sulh Konseyi isimli grubun bildirisinde ülke yönetimine el konulduğu belirtilerek sokağa çıkma yasağı ilan edildiği söyleniyordu.

Savunma Bakanı Fikri Işık, TRT’de yayınlanan bildirinin korsan olduğunu söylemişti.

//Above Post Banner if( empty( $get_meta["tie_hide_above"][0] ) ){ if( !empty( $get_meta["tie_banner_above"][0] ) ) echo '
' .htmlspecialchars_decode($get_meta["tie_banner_above"][0]) .'
'; else tie_banner('banner_above' , '
' , '
' ); } ?>

Bu habere de bakabilirisiniz

huseyin-avni-karslioglu

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi 4 ay sonra Almanya’ya döndü

Almanya Parlamentosu’nun Ermeni Soykırımı’nı tanımasının ardından Türkiye’ye geri çağırılan Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, dört …