esenyurt-olay-26072015

Yöresel kıyafetlerle düğüne giderken gözaltına alınan gençler serbest

Esenyurt’ta yöresel kıyafetle düğüne gittikleri sırada gözaltına alınan 6 genç serbest bırakıldı.

İstanbul Esenyurt’ta, ilginç bir gözaltı yaşanmıştı. 6 genç emniyet müdürlüğüne saldırı hazırlığı içinde oldukları iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Medya ise bunu “6 PKK’lı karakola giremeden yakalandı” başlıklarıyla sunmuştu.

esenyurt-olay-3-26072015

Özgürlükçü Hukukçular Derneği Üyesi Avukat Şerafettin Adliğ, mahkemeye gençlerin katılacağı düğünün davetiyesini ve gençlerin düğüne gitmek için kiraladıkları arabanın sözleşmesini de sunduklarını söyledi.

‘Medyaya yansıyanlar gerçek dışı’

Avukat Adliğ, ortada silah bir silah olmadığını, delil olarak gençlerden birinin üzerinde düğün için alınmış bir kuru sıkı silah, meşale, havai fişek ve yöresel kıyafetlerin  gösterildiğini belirtti.

Adliğ, çocuklardan birinin damadın sadıcı olduğunu, düğün için bir araba kiraladığını ve arabaya benzin almak üzere petrol istasyonuna gittiklerinde polis tarafından gözaltına alındıklarını söyledi. Adliğ, medyada yansıdığı gibi gençlerin benzin alıp molotof kokteyli yapılacağı iddialarının gerçek dışı olduğunu söyledi.

Önceki gün bir yakınlarının Kıraç’taki düğününe katılmak için yöresel kıyafetlerini giyerek özel araçla yola çıkan gençler, polisler tarafından sadece kıyafetleri nedeniyle gözaltına alınmıştı.

Bu habere de bakabilirisiniz

binali-yıldırım

Yıldırım: Operasyonda Kürtlerin hedef alındığı yalan

Başbakan Binali Yıldırım, Bulgaristan Başbakanı Borisov’la ortak basın toplantısı düzenledi. Cizre’deki saldırıyla ilgili konuşan Başbakan Yıldırım, …