ypg

YPG: Türk ordusu Kobani’ye saldırdı

YPG, TSK’nın Kobani’ye saldırı düzenlediğini iddia etti. Basın Merkezi tarafından yapılan açıklamada saldırının bugün öğleden önce Kobani’nin Çarıklı köyüne yönelik A4 ağır silahlarla düzenlendiği ifade edildi. Açıklamada ayrıca IŞİD’in de Kobani’ye bağlı Eyn Îsa kasabası mevkiine yönelik saldırısı nedeniyle 4 sivilin yaşamını yitirdiği bildirildi.

YPG Basın Merkezi, resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) sınır hattındaki noktalara yönelik saldırıları ile yine IŞİD’in saldırılarına dair bir açıklama yaptı.

‘Türk ordusu Kobani’ye saldırdı’

YPG Basın Merkezi, 24 Ekim günü YPG güçlerinin Kobani sınır hattındaki mevzilerine yönelik başlattığı saldırıların devam ettiğini kaydettiği açıklamada, “10 Kasım (bugün) 10.00 ile 11.00 saatleri arasında Türk ordusu Kobanê’nin batı sınır hattı üzerinde bulunan Çarıklı köyüne yönelik A4 ağır silahlarıyla bir saldırı düzenlemiştir,” ifadelerine yer verdi.

YPG ayrıca dün gece de (9 Kasım) TSK’nın Telabyad’ın (Girê Spî) batısında bulunan Zeytinlik noktasına yönelik A4 silahlarıyla bir saldırı düzenlediğini açıkladı.

4 sivil yaşamını yitirdi, 4 IŞİD’li öldürüldü

YPG açıklamasında, yine 10 Kasım’da 11.00 ile 12.00 saatleri arasında IŞİD’in Kobani’ye bağlı Eyn Îsa kasabasının doğusunda bulunan Ebik Şêx köyüne yönelik havan toplarıyla bir saldırı düzenlediği kaydedildi.

Basın Merkezi, saldırıda sivil halkın hedef alındığını belirterek, 4 sivilin yaşamını yitirdiğini, 1’i çocuk 2 kişinin de yaralandığını bildirdi.

YPG açıklamasında, “Kizwan bölgesinde ise 2’si çetebaşı olmak üzere dört çete öldürüldü,” denildi.

 

Bu habere de bakabilirisiniz

gazeteciler-gözaltı

Gözaltına alınan gazeteciler serbest

Diyarbakır’daki bombalı saldırının ardından haber takibini yaparken gözaltına alınan dört gazeteci serbest bırakıldı.