yüksekova

Yüksekova için başlatılan yardım kampanyasına destek çağrısı

Yüksekova için Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından başlatılan ‘yeniden inşa’ kampanyası kapsamında ilçe için başlatılan kampanyaya destek çağrısı yapıldı.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yasağın kısmen kaldırılması üzerine harekete geçen Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Van Şubesi, ‘yeniden inşa’ için kampanya başlattı.

Dernek, ilçeye heyet göndererek hasar tespitinde bulunacak.

Konuya ilişkin bilgi veren Şube Eşbaşkanı Alaatin Doğan, eksiklilerin tespitti doğrultusunda harekete geçileceğini belirterek, ilk etapta kente 20 tonluk temel gıda malzemesi gönderdiklerini söyledi.

Ramazan ayına da dikkati çeken Doğan, bu nedenle gıda tüketiminin artacağına işaret ederek “İhtiyaçlar buna göre karşılanmalı” dedi.

Yüksekova’da halkın çok acil çadır, battaniye ve temel gıda malzemelerine ihtiyaçları olduğunu da belirten Doğan, “Duyarlı yurttaşların 0 432 215 66 00 numaralı telefon üzerinden derneğimizle irtibata geçmeleri halinde yapılacak bağışlar halkımıza en kısa zamanda ulaştırılacak” dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

huseyin-avni-karslioglu

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi 4 ay sonra Almanya’ya döndü

Almanya Parlamentosu’nun Ermeni Soykırımı’nı tanımasının ardından Türkiye’ye geri çağırılan Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, dört …